JACEK PERSON

JACEK PERSON

Lecz sama pasja nie wystarczy, żeby dojść na szczyt. Wtedy, zamiast rezygnować trzeba zaktualizować cele. Uczyłem się u najlepszych trenerów i postanowiłem tę wiedzę przekazać dalej.

Kim jestem? Ojcem, mężem, pasjonatem. Urodziłem się w Warszawie, ze sportem i telewizją związany jestem od dziecka. Piłka nożna, koszykówka, pływanie. Jednak wszystko się zmieniło od kiedy pojawił się golf. Dorastałem w wielu różnych klubach golfowych, w wielu krajach na różnych kontynentach. Gimnazjum w Międzyzdrojach, szkoła średnia na Florydzie, studia w Teksasie, wszystko to z golfem w tle. Poznawałem tę grę, ludzi, świat i samego siebie. Grałem w prestiżowych turniejach amatorskich i zawodowych w Ameryce, Azji, Australii i większości krajów Europy. Od starych szkockich linksów, przez piaszczyste pola Nowej Południowej Walii, do legendarnych aren, gdzie boje toczyły gwiazdy PGA Tour.

Lecz sama pasja nie wystarczy, żeby dojść na szczyt. Wtedy, zamiast rezygnować trzeba zaktualizować cele. Uczyłem się u najlepszych trenerów i postanowiłem tę wiedzę przekazać dalej. Jako trener miałem okazję pracować z czołowymi zawodnikami w kraju, pomagać im w ich wędrówce do spełnienia golfowych celów. Przez ten cały czas w tle była telewizja. Zacząłem już w podstawówce jako "reporter" programu o dziecięcym sporcie, a czasem z ojcem wchodziłem do studia podglądać jak wygląda praca komentatora. Najpierw wspólnie, a później samodzielnie: od kilkunastominutowych skrótów lokalnych turniejów, po wielogodzinne transmisje z wielkich szlemów i Igrzysk Olimpijskich.
Siedem lat temu zamieniłem pole golfowe na kabinę komentatorską i wciąż dzielę się moją wiedzą, doświadczeniem i pasją. Każde uderzenie, te udane i te gorsze, które wykonałem jako zawodnik pomaga mi w moim zawodzie. A każdy kto postanowi choć raz zagrać w golfa, zachęcony transmisją z moim udziałem, to dla mnie sukces równy z tymi, które sam odnosiłem na polach.

Wolność to dla mnie... podstawa tego co robię i tego co przekazuję.

Nie ma wolności bez... możliwości wyboru.

Energię biorę z... pasji do mojej pracy i miłości do mojej rodziny.

Gryzę, kiedy... Jestem ograniczany w tym co mogę robić, mówić, myśleć.

Naturalność to... jej przeciwieństwem jest sztuczność, której nie znoszę.

Dbam o siebie... dbając o swoją rodzinę.

Siła wolności

Łukasz Długowski – WILKI

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami.

VIKTOR BORSUK

7-krotny Mistrz Polski w kitesurfingu, wielokrotny zwycięzca pucharów Azji, Europy i Świata, a także jeden z najbardziej utytułowanych sportowców ekstremalnych w Polsce. To jedna z najbardziej barwnych i energetycznych postaci jakie poznacie.

Monika Boratyn

Odkąd joga zagościła w moim życiu, zmieniłam swoje podejście do ciała, traktując je jako integralną część umysłu. Dużą wagę przywiązuję do codziennych rytuałów, które dają mi energię.