Monika Boratyn

Monika Boratyn

Odkąd joga zagościła w moim życiu, zmieniłam swoje podejście do ciała, traktując je jako integralną część umysłu. Dużą wagę przywiązuję do codziennych rytuałów, które dają mi energię.

Nazywam się Monika Boratyn. Jestem instruktorką hatha jogi - jogi fizycznej oraz aerial jogi, którą praktykuje się przy wykorzystaniu specjalnego hamaka. Drugi rodzaj jogi, ze względu na wykonywane pozycje bez kontaktu z ziemią, nazywany jest też jogą powietrzną. Praktykę jogi zaczęłam studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach im. Jerzego Kukuczki. Początkowo joga była dla mnie tylko przedmiotem do zaliczenia w ramach zajęć na uczelni. Później stała się sposobem świadomego życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem oraz pracą, do której podchodzę z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Odkąd joga zagościła w moim życiu, zmieniłam swoje podejście do ciała, traktując je jako integralną część umysłu. Dużą wagę przywiązuję do codziennych rytuałów, które dają mi energię.

Od 2015 r. uczę innych jak w sposób świadomy praktykować jogę - jogę rozumianą jako medytację w ruchu, bycie tu i teraz. Nastawioną na poprawę wzorców ruchowych, świadomości ciała, naukę oddychania oraz naukę relaksu, który jest bardzo ważny a o którym tak często zapominamy w natłoku naszych codziennych obowiązków. Warto pamiętać o tym, że „Wypoczęte pole daje obfite plony”. Staram się popularyzować jogę tak, by była zrozumiała i dostępna dla każdego bez względu na wiek i ograniczenia. Promuję hasło „live yoga off the mat”, czyli dbałość o ciało i umysł, a co się z tym wiąże - dobre wartościowe odżywianie, eko świadomość, rozwijanie intuicji.

Praktyka jogi to nie tylko asany, techniki oddechowe i medytacja. Joga sięga zdecydowanie szerzej, w inne dziedziny życia. To przede wszystkim aktywny styl życia, dlatego istotne jest to, co dzieje się również poza matą. Zachęcam do tego aby obserwować nie tylko swoje ciało ale także umysł - myśli, emocje.

Jogę może uprawiać każdy. Nie potrzeba do jej wykonywania specjalnego sprzętu, wystarczy niewielka ilość miejsca. Pozycje jogi zmuszają do ćwiczenia każdej części ciała, napinają, rozluźniają i tonizują mięśnie i stawy, kręgosłup oraz cały kościec. Działają nie tylko na „rusztowanie” ciała, ale i na nasze narządy wewnętrzne, gruczoły oraz nerwy, pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji bez względu na wiek.

Organizuję wyjazdy dla kobiet Off line z jogą oraz współorganizuję wyjazdy kitesurfingowe, podczas których pokazuję, że joga to wspaniały sposób na przygotowanie się do dnia na wodzie oraz sposób na regenerację w każdym wieku. Sportowa aktywność fizyczna jest wpisana w moje życie. Jestem zapalaną fanką sportów wodnych, uczę się pływać na kitesurfingu, wędkuję. Kocham podróże i to właśnie podróżując odkrywam siebie. Wolność to dla mnie stan umysłu, życie w zgodzie ze sobą, z moimi przekonaniami, z otaczającą naturą - „Wolność jest w nas”.

Wolność to dla mnie... wewnętrzna przestrzeń. Lubię dać się nieść przez wiatr by lecieć do celu.

Nie ma wolności bez... samopoznania i bezgranicznej akceptacji siebie oraz otaczającego świata.

Energię biorę z... natury, która jest dla mnie nieustannym źródłem inspiracji, daje mi radość i wytchnienie.

Gryzę, kiedy... jestem głodna… Lepiej unikać mojego towarzystwa kiedy burczy mi w brzuchu, dlatego zawsze mam przy sobie ulubione przekąski. Regularne posiłki to dla mnie podstawa dobrego samopoczucia. Poliłki to dla mnie paliwo, które daje mi energię.

Naturalność to... prostota, bo natura stworzyła nas perfekcyjnie.

Dbam o siebie... każdego dnia, na poziomie cielesnym, umysłowym, duchowym. Pomaga mi w tym joga, sporty, medytacja oraz bycie tu i teraz.

Siła wolności

Łukasz Długowski – WILKI

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami.

VIKTOR BORSUK

7-krotny Mistrz Polski w kitesurfingu, wielokrotny zwycięzca pucharów Azji, Europy i Świata, a także jeden z najbardziej utytułowanych sportowców ekstremalnych w Polsce. To jedna z najbardziej barwnych i energetycznych postaci jakie poznacie.

Sylwia Dzik Dzikuska

Pasja do motoryzacji i pozytywna energia napędza mnie do podążania marzeniami. Doświadczenie w jeździe na motocyklach pozwala mi łamać stereotyp kobiety oraz udowadniać, że ta pasja nie zamyka się tylko w męskim kręgu.