Czy warto jeść batony proteinowe?

batony proteinowe, białko

Batony proteinowe to niezwykle popularna przekąska, wybierana najczęściej przez sportowców. Wiele osób uważa jednak, że tego typu produkty wcale nie służą poprawieniu kondycji czy też polepszeniu samopoczucia. Na szczęście w wielu przypadkach takie opinie mają niewiele wspólnego z prawdą. Warto jednak zapoznać się każdorazowo ze składem spożywanych batonów by mieć całkowitą pewność, że nie wpłyną na organizm negatywnie.

Czy warto jeść batony proteinowe?

Baton proteinowy - działanie

Batony proteinowe reklamowane są przez producentów jako przekąski, które mają zbawienny wpływ na organizm człowieka. Co dają batony proteinowe? Ich głównym zadaniem jest zaspokojenie głodu, dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, ale również zwiększanie masy mięśniowej. Produkty tego typu posiadają bowiem niezwykle wysoką ilość białka, które jest przecież niezbędne do budowy mięśni. Wybranie tego typu przekąski wpływa także na energię - batony posiadają bowiem sporą ilość węglowodanów, co z kolei przekłada się na wartość energetyczną.

Batony proteinowe świetnie zaspokajają głód, a co ważne - bardzo łatwo jest je wprowadzić do swojej diety. Wiele produktów - jak na przykład batony marki Freeyu, posiadają dokładnie policzoną i podaną wartość odżywczą, co z pewnością będzie sporym ułatwieniem dla każdej liczącej kalorie osoby. Kontrolowanie spożywanych wartości odżywczych ważne jest bowiem nie tylko na diecie.

Kiedy jeść batony proteinowe?

Zastanawiasz się czy zjeść baton proteinowy przed czy po treningu? Zdecydowanie znacznie lepszą decyzją będzie zjedzenie batonu proteinowego po treningu. Organizm wykazuje wówczas znacznie większe zapotrzebowanie na budulec mięśniowy, czyli białko. Intensywny trening doprowadza bowiem do katabolizmu, czyli rozkładu białka. Warto zatem szybko uzupełnić jego braki - na przykład jedząc batoniki proteinowe. Na redukcji spożycie takich produktów również wskazane będzie po wysiłku - baton proteinowy przed treningiem może po prostu nie przynieść odpowiednich rezultatów.

Ciekawą kwestią są również batoniki proteinowe na odchudzanie. Wybór takiego produktu jest całkowicie uzasadniony, gdyż spożycie go w czasie dnia pozwala na szybkie uzupełnienie potrzebnych wartości odżywczych. Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy batony proteinowe tuczą. Te przekąski rzeczywiście zawierają sporą ilość węglowodanów, ale przy tym dostarczyć mogą dużo cennych składników. Dobrym pomysłem w czasie diety są także batoniki musli, które są nie tylko bardzo pyszne, ale również doskonale poskramiają głód w każdej sytuacji.

Czy batony proteinowe są zdrowe?

Batony proteinowe posiadają w składzie wiele cennych składników odżywczych, które wpływają pozytywnie na organizm każdego człowieka. Można zatem śmiało stwierdzić, że spożywanie tego typu produktów jest zdrowe - o ile nie przyjmuje się ich w nadmiarze! Warto poza tym pamiętać, że nie można zastępować nimi pełnowartościowych posiłków, bez względu na prowadzony tryb życia czy etap diety. Batoniki proteinowe doskonale sprawdzają się jako przekąska, która szybko uzupełni braki energetyczne oraz białkowe. Nie należy jednak przesadzać z ich przyjmowaniem - zawierają przecież sporą ilość węglowodanów, których należy dostarczać w odpowiednio określonych porcjach.

Batony proteinowe - czy warto je jeść?

Zdecydowanie tak, ale przed włączeniem tego typu przekąsek do swojej diety, warto sprawdzić skład wybranych przez siebie produktów. Należy wybierać jedynie te, które nie zawierają żadnych niekorzystnie wpływających na organizm składników, natomiast będą w stanie dostarczyć organizmowi to, co najlepsze. Istotną kwestią jest także smak, gdyż nie ma sensu katować się czymś, co nam po prostu nie smakuje. Doskonałe w smaku, a przy tym naprawdę zdrowe batonyproponuje klientom marka Freeyu, o czym warto przekonać się samemu!