Słodkie przekąski i ich zastosowanie w diecie

zdrowie, przekaski, słodkie

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto choć raz w życiu nie odczuł pokusy na słodkie. Jak to bywa z pokusami, przychodzą w najmniej pożądanym momencie. Na pewno znasz to uczucie po miesiącach wyrzeczeń na redukcji. Słodkie pokusy zdarzają się także największym miłośnikom zdrowego jedzenia. Całkowita rezygnacja ze słodkości to prawdziwy wyczyn. Powstaje pytanie, czy tak naprawdę potrzebny? Bez względu na to jak długo prowadzimy zdrowy tryb życia, czasem nasz organizm po prostu domaga się słodkości. Ponadto szybkie słodkie przekąski są po prostu wygodne. Na szczęście, wzrost popularności trendu promującego zdrowy tryb życia wpłynął także na rynek zdrowej żywności. Jeśli zdrowe, słodkie przekąski brzmią niedorzecznie, koniecznie przeczytaj poniższy wpis.

Słodkie przekąski i ich zastosowanie w diecie

Zdrowa dieta, kontra słodkie nawyki

Dobrze zbilansowana dieta to klucz do sukcesu. Jest ona gwarancją pięknej sylwetki i zmiany nawyków żywieniowych na dłuższy czas. Poprawnie sporządzona dieta dostarcza odpowiednią ilość substancji odżywczych niezbędnych do zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Idealnie dobrana dieta powinna uwzględniać także smakowe potrzeby użytkownika. Dopasowana do użytkownika nie jest karą, a drogą do lepszej wersji siebie. Całkowita eliminacja z diety ulubionych przysmaków prędzej czy później skończy się katastrofą. Miłośnik ciastek nie pokocha jabłek z dnia na dzień. Z tego powodu, o ile na diecie nie zaleca się spożywania tradycyjnych wyrobów cukierniczych, o tyle proponuje się zdrowe zamienniki. Masz więc ochotę na coś słodkiego na diecie? Nie ma sprawy! Aktualnie internet to prawdziwa skarbnica przepisów na słodkie przekąski fit. Należą do nich między innymi koktajle, batoniki, czy też bowle.

Słodkie przekąski - tego unikaj!

Jeśli podoba Ci się myśl, że nie każde słodkie przekąski są skazane na potępienie, koniecznie dowiedz się jakich składników unikać. Przede wszystkim, unikaj białego cukru, syropów glukozowych, karmelu i innych tuczących substancji. Mało kaloryczne przekąski, osiągają słodki smak dzięki cukrom naturalnego pochodzenia. Ich źródłem są najczęściej owoce takie jak banany, czy też daktyle. Dzięki takim przekąskom, oprócz pożądanego smaku, dostarczamy organizmowi cennych wartości odżywczych. Idealnym przykładem są batony 100 kcal Freeyu.

Dietetyczne słodkie przekąski - skład

Przykładowo rozkładając na czynniki pierwsze batonik 100 kcal Freeyu, należy zauważyć, że jeden batonik składa się z pasty daktylowej, orzechów, sezamu oraz kakao o obniżonej zawartości tłuszczu. Daktyle znane są jako doskonałe źródło witamin i minerałów. Owoce te są szczególnie doceniane przez osoby uprawiające sport. Uzupełniają niedobór glikogenu, potasu i zapotrzebowanie energetyczne. To sprawia, że świetnie sprawdzają się jako przekąski przed treningiem. Ponadto, co istotne dla wszystkich łasuchów – są słodkie w smaku! Daktyle to jednak niejedyny cenny dla zdrowia składnik fit batonów. Zawarte w batonach orzechy zawierają substancje o korzystnym wpływie na zdrowie człowieka. Dzienne spożycie orzechów zapobiega cukrzycy oraz otyłości. Orzechy to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Połączenie składników zawartych w tym batonie to gwarancja sytości oraz energii przez dłuższy czas.

Słodkie przekąski - sposób na pierwszy głód

Zdrowe żywienie nie zawsze wiąże się z godzinami spędzonymi w kuchni. Promowanie zdrowego stylu życia sprawiło, że na rynku dostępnych jest wiele gotowych produktów o rewelacyjnym składzie. Słodkie przekąski dla wielu osób są swego rodzaju zapychaczem głodu w ciągu dnia. W szkole, w pracy, czy przed treningiem najprościej sięgnąć po drożdżówkę, czy też batona. Sięganie po słodkości jest więc czymś naturalnym i zrozumiałym. Tradycyjne słodycze są jednak pustymi kaloriami, które powodują chwilowe uczucie sytości. Warto więc sięgnąć po proste, zdrowe, słodkie przekąski.